КинаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Tuen Mun/屯門, New Territories/新界, Hong Kong/香港: None

None

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Tuen Mun/屯門, New Territories/新界, Hong Kong/香港
Град :Tuen Mun/屯門
Регионот 2 :New Territories/新界
Регионот 1 :Hong Kong/香港
Земја :Кина(CN)
Поштенски :None

Други Информации
Јазик :English/Chinese (EN/ZH)
Регионален Код :CN-91
ширина :22.39014
должина :113.97721
Временска Зона :Asia/Shanghai
Координирано Универзално Време :UTC+8
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Tuen Mun/屯門, New Territories/新界, Hong Kong/香港 се наоѓа во Кина. Нејзините поштенски код е None.

Другите се е достапен
Tuen Mun/屯門, New Territories/新界, Hong Kong/香港,None ©2014 Поштенски Пребарување